ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 9 czerwca 2019

69

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                                9 czerwca 2019

Msza w dzień

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

1. Sakrament pokuty w naszej świątyni sprawowany jest w tygodniu przed Mszą św. oraz w niedziele i uroczystości .
  2. Dziękuję  Rodzinom  z BAKAŁARZEWA KOLONII. za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. W tym tygodniu poproszę rodziny z Nowej Wsi. Bóg zapłać.

1. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza Święta w intencji papieża, Kościoła powszechnego oraz naszej diecezji i parafii zostanie odprawiona o godz. 1700.
  2. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

1. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej. Odpust w Pawłówce. Ks.Proboszcz zaprasza.

1. Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

Życzymy Błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu.

• 10 VI – Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła,
  • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,
  • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.