WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 2 czerwca 2019

wniebowstąpienie

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                              2 czerwca 2019

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

1. Dziękuję  Rodzinom  z BAKAŁARZEWA KOLONII. za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. W tym tygodniu poproszę rodziny z Bakałarzewa Kolonii. Bóg zapłać.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Martyria.

1. Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.

Życzymy Błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu.

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +JÓZEFA JANKOWSKIEGO. Wieczny odpoczynek…

• 3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
  • 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
  • 8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.