TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 czerwca 2019

dek

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             30 czerwca 2019

1. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.

1. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

1. Dziękuję  Rodzinom  z Gębalówki. za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. W tym tygodniu poproszę rodziny z Konopek. Bóg zapłać.

1. W pierwszy czwartek miesiąca Msza Święta dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa o godz. 1700.

1. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy w piątek o godz. 17.00. Spowiedź św. od godz. 16.30.

1. Sobotnia Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 19.00.

1. Z racji wakacji odwiedziny duszpasterskie chorych we wrześniu. W naglących przypadkach prosimy o kontakt z biurem parafialnym.

1. Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Zofię Romanowską. Wieczny odpoczynek…

• 3 VII – św. Tomasz Apostoł, zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii i Portugalii,
  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”.