TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 października 2019

06

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                    27 października 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

 

 1. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych o godz. 1630.

 

 1. Prosimy o wypisywanie imion zmarłych na kartach wypominkowych, które można zabrać, wychodząc ze świątyni. Nabożeństwa wypominkowe od piątku o godz. 1630.

 

 1. Dziękuję rodzinom z Bakałarzewa ul. Koziej,  ul. Młyńskiej.za sprzątanie kościoła, za kwiaty.

W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszę rodziny z Bakałarzewa                           ul. Rzemieślniczej. Bóg zapłać.

 

 1. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte 900; 1100; 1700. Po Mszy Świętej o godz. 1100 procesja na cmentarz parafialny .

 

 1. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 900; 1700; po Mszy św. o godz. 900 procesja wokół kościoła. .

 

 1. W związku z listopadowymi uroczystościami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich. Przygotujmy także nasze serca. Okazja do spowiedzi św.

 

 1. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

 

 1. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.

 

Życzę błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Józefa Zaborowskiego. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 28 X – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,
 • 1 XI – wszyscy święci Pańscy.