TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 października 2019

06

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                    27 października 2019

1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

1. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych o godz. 1630.

1. Prosimy o wypisywanie imion zmarłych na kartach wypominkowych, które można zabrać, wychodząc ze świątyni. Nabożeństwa wypominkowe od piątku o godz. 1630.

1. Dziękuję rodzinom z Bakałarzewa ul. Koziej,  ul. Młyńskiej.za sprzątanie kościoła, za kwiaty.

W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszę rodziny z Bakałarzewa                           ul. Rzemieślniczej. Bóg zapłać.

1. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte 900; 1100; 1700. Po Mszy Świętej o godz. 1100 procesja na cmentarz parafialny .

1. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 900; 1700; po Mszy św. o godz. 900 procesja wokół kościoła. .

1. W związku z listopadowymi uroczystościami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich. Przygotujmy także nasze serca. Okazja do spowiedzi św.

1. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

1. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.

Życzę błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu.

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Józefa Zaborowskiego. Wieczny odpoczynek…

• 28 X – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,
  • 1 XI – wszyscy święci Pańscy.