TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 listopada 2019

10-Dzien_Solidarnosci_Pa

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                           10 listopada 2019

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

1. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 1700.

1. Dziękuję rodzinom z ul. Rzemieślniczej za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu do sprzątania kościoła poprosimy rodziny z Bakałarzewa; ul. Kamieńskiej. Bóg zapłać.

1. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – puszka przy wyjściu na ten cel. Taca z II Niedzieli miesiąca na potrzeby gospodarcze parafii. Bóg zapłać.

1. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, opieki świętych patronów i Bożego błogosławieństwa.

1. Życzymy błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu.

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Edmund Franciszek Chlebus; +Tadeusz Urbanowicz; +Mieczysław Aleksandrowicz. Wieczny odpoczynek…. .

• 11 XIśw. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
  • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.