TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 5 maja 2019

eks

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                                 5 maja 2019

1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

1. Dziękuję  rodzinom za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.      W tym tygodniu poproszę rodziny  z Borawskich.  Bóg zapłać.

1. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego podczas Mszy Świętej

1. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 16.30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

1. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Ofiara składana na tacę na potrzeby gospodarcze parafii. Bóg zapłać.

1. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpią dzieci klas trzecich. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 19 maja 2019 r. o godz. 11.00. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź św. w sobotę o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych. Dodatkowa spowiedź św. o godz. 16.30.
  2. Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.

Życzymy Błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu.

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Anastazję Jasionowską. Wieczny odpoczynek…

6 V – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,

8 V – św. Stanisław (1030-1079), biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski.