TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 stycznia 2019

t5

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                      27 stycznia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

 

 1. Dziękuję rodzinom z  Starego Skazdubu  za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. W tym tygodniu poproszę rodziny  ze Starego Skazdubu.  Bóg zapłać.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

 

 1. Spowiedź święta w piątek o godz. 1630.

 

 1. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. ___________________. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii.

 

 1. Życzę Błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu.

 

 1. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,
 • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich,
 • 2 II – święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.