TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 stycznia 2020

34

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                   26 stycznia 2020

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

1. Dziś przypada też Dzień Islamu – prośmy Trój jedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Zapraszam do licznego udziału w Eucharystii.

1. Za tydzień – w niedzielę – Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, zwana ludowo Świętem Matki Bożej Gromnicznej. przyjdźmy do Świątyni ze świecami, które będą pobłogosławione              i poświęcone, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

1. 2 luty to Dzień Życia konsekrowanego. Będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne. W tym dniu tradycyjnie będzie zbiórka ofiar do puszki na potrzeby sióstr zakonu kontemplacyjnego Diecezji Ełckiej.

1. 6. Zakończyła się tegoroczna Kolęda, zwana również odwiedzinami duszpasterskimi. Tym wszystkim, którzy nas tak serdecznie przyjęli niech Bóg stokrotnie wynagrodzi. Dziękuję za wspólną modlitwę, gościnę, za złożoną ofiarę na potrzeby naszej Wspólnoty parafialnej. Niech Boże błogosławieństwo kolędowe przynosi jak najpiękniejsze owoce w Waszych sercach, rodzinach i w całej naszej parafii. Tym, którym nie zależało na kolędzie niech również Bóg hojnie błogosławi,  aby mogli się przekonać, że życie ziemskie bez Niego naprawdę nie ma właściwego celu, odpowiedniej wartości i prawdziwego sensu.

życzę błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu.

Do Domu Ojca odszeszli; +Stanisław Kozłowski, + Irena Reczko. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

W tym tygodniu patronują nam:

• 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.
  • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel zgromadzenia salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.