TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 16 grudnia 2018

z1354020295

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                                                16 grudnia 2018

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

1. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

1. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty.

1. Dziękuję rodzinom z  Bakałarzewa z Bloku drugiego  od ulicy za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. W tym tygodniu poproszę rodziny z Bakałarzewa z Bloku trzeciego od ulicy. Bóg zapłać.
  2. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

1. Życzę Błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Janusz Cimochowski; + Konstanty Sadowski. Wieczny odpoczynek…