SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 lipca 2019

1

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                          21 lipca 2019

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

1. Dziękuję  Rodzinom  z Karasiewa. za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.  W tym tygodniu poproszę rodziny z Malinówki; jest prośba o skoszenie trawy w obejściu kościoła na uroczystości odpustowe. Bóg zapłać.

28.07.2019 r. – Msza św. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 1300 .

1. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Bliższe informacje na tablicy informacyjnej. 26 lipca 50 pielgrzymów przyjmiemy obiadem w GOKU ok. godz. 1300.

1. W czwartek 25 lipca pragniemy modlić się za wszystkich kierowców, powierzając ich opiece św. Krzysztofa.

1. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.

• 22 VII – św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
  • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy,
  • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu,
  • 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii,
  • 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.