SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 lipca 2019

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  28 lipca 2019

1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

1. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele 900; 1100; 1230 STARA CHMIELÓWKA i o 1700. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

1. W najbliższych dniach przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa o stałej porze.

1. Z powodu trwających wakacji najbliższe odwiedziny chorych z posługą duszpasterską w pierwszą sobotę września. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z biurem parafialnym.

1. W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Za poległych w walce o wolność Ojczyzny zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 1700.

1. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia oraz wpisania się do sierpniowej księgi trzeźwości.

7.Podziękować za pielgrzymów…. .

1. Dziękuję  Rodzinom  z Malinówki. za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.  Dziękuję za skoszenie  trawy w obejściu kościoła na uroczystości odpustowe. Bóg zapłać. W tym tygodniu poproszę rodziny z Klonowej Góry.

1. Solenizantów i jubilatów ogarniamy serdeczną modlitwą i życzymy wszelkich Bożych darów.

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Ireneusz Rutkowski +Mieczysław Kurzynowski +Jadwiga Żenda +Feliks Kozielski. Wieczny odpoczynek…

• 29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych,
  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów,
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.