SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 lipca 2020

krzysztof-600x321

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                           26 lipca 2020

1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

1. w niedzielę w związku z sobotnim wspomnieniem św. Krzysztofa – Patrona kierowców Ofiary składane na tacę będą przeznaczone dla polskich Misjonarzy pracujących w Afryce. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się po Mszy św. Odpustowej o godz.1300. Uroczystości odpustowe w 26 lipca to dzień szczególnej wdzięczności rodzicom, dziadkom, rencistom i emerytom. Msze jak w niedzielę oprócz St. Chmielówki i dodatkowo Suma o godz. 13 00.

Zapraszam na Sumę Odpustową z kazaniem o godz. 1300, której przewodniczy  Ks. Proboszcz                      z Żytkiejm, Ks. Aleksander Korczak.

1. Dziękuję rodzinom z MALINÓWKI za przygotowanie kościoła do dzisiejszej Liturgii.                               W tym tygodniu poproszę rodziny z Klonowej Góry – Dziękuję za skoszenie trawy w obejściu kościoła i plebanii. Bóg zapłać.

1. Życzę błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu. Dobrego przeżycia czasu Odpustowego ku czci Św. Jakuba Apostoła. Serdeczne życzenia na czas urlopów i wakacji. Niech Boża Opatrzność I Św. Jakub Apostoł czuwa na naszych wakacyjnych drogach – a my pamiętajmy o Panu Bogu.

Do Domu Ojca w tym tygodniu Pan Bóg powołał; +LEOKADIĘ KALINOWSKĄ.                    /pogrzeb w poniedziałek o godz.1000/. Wieczny odpoczynek racz zmarłej dać Panie… .

1. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

1. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.