PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 lipca 2019

b

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                          14 lipca 2019

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

1. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Bliższe informacje na tablicy informacyjnej.

1. Dziękuję  Rodzinom  z Kotowiny. za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.  W tym tygodniu poproszę rodziny z Karasiewa. Bóg zapłać.

Dzisiejsza ofiara na tacę z drugiej niedzieli miesiąca na potrzeby gospodarcze parafii. Bóg zapłać.

1. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.

• 15 VII – św. Bonawentura (1221-1274), biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka,
  • 16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.