PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 lutego 2018

kuszenie_jezusa-450x265

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU       18 lutego 2018

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

1. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek po Mszy św. o godz. 1700, a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 1630.

1. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 11 do 13 maca 2018. Poprowadzi je Ks. Marek Sewastianowicz.

1. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiara do puszek na misje.

1. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach, których polecamy Bożej opiece.

W tym tygodniu patronujE nam:

• 22 II – św. Piotr Apostoł (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.