PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2019

00-

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                         10 marca 2019

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

1. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 1630. Gorzkie żale w niedziele o godz. 1630.

1. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.

1. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka.                   Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętej o godz. 1700.

1. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 4 Niedzielę Wielkiego Postu  31 marca – 02 kwietnia 2019r. Nauki wygłosi dla nas Ks. Dr Karol Sokołowski, Notariusz Sądu Biskupiego w Ełku. Módlmy się aby wiele serc odnalazło drogę przykazań Bożych.

1. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej, a ofiarą pieniężną składaną na tacę wesprzemy rodzinę poszkodowaną w pożarze.

„W piątek 1 marca br. nad ranem w miejscowości Jemieliste w Gminie Filipów doszło do tragicznego pożaru budynku mieszkalnego. Wskutek tragicznego zdarzenia matka piątki dzieci nie żyje. Rodzina została objęta doraźnym wsparciem, jednakże nie jest to wystarczające. Wszystkich tych, którzy chcieliby wesprzeć poszkodowanych, prosimy o dokonanie wpłaty na oficjalne konto o numerze:       56 1140 2004 0000 3002 6828 9133 Tytułem wpłaty: „Darowizna dla rodziny Truszkowskich”.         Za tydzień taca na ten cel. Bóg zapłać.

1. Dziękuję  rodzinom z  Suchorzeca  za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.    W tym tygodniu poproszę rodziny  z  SUCHORZECA.  Bóg zapłać.
  2. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

1. Życzę Błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu.

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Jadwigę Wnukowską. Wieczny odpoczynek…