PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 kwietnia 2019

400

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                 7 kwietnia 2019

1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

1. Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta. Spowiedź w naszym kościele codziennie w godz. 16.30.

1. Nabożeństwo Gorzkich żali dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.

1. Mękę Chrystusa będziemy rozważali podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej wokół Rynku w piątek o godz. 16.30 – zakończenie IVX stacją w kościele i Msza św. Zapraszamy do uczestnictwa w Drodze krzyżowej.

1. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy. W dniu dzisiejszym ofiary pieniężne składane na tacę na potrzeby WSD w Ełku. W imieniu ks. Rektor i Kleryków, serdeczne Bóg zapłać. A w przyszłą niedzielę jako drugą miesiąca ofiara składana na tacę na potrzeby gospodarcze Parafii. Bóg zapłać.

1. Dziękuję  rodzinom ze Słupia  za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.                W tym tygodniu poproszę rodziny  z Plewek.  Bóg zapłać.
  2. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

1. Życzę Błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu