PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 marca 2018

zsw-jozef-600x785

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                         18 marca 2018

1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

1. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Msze św. o godz. 900; 1700.

1. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: Zapraszamy na Drogę krzyżową w koło Rynku w piątek o godz. 1730.

1. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Sumą o godz. 1100 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

1. W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30).

1. Już dzisiaj zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalne.

1. Zachęcamy również, aby rodziny zatroszczyły się o zaproszenie duszpasterzy do odwiedzenia chorych w domach.

1. Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.

1. Życzymy błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu.

10.Z naszej wspólnoty do Domu Ojca odeszła +TERESA KOPICZKO. Uroczystości pogrzebowe we wtorek o godz. 1300. Wieczny odpoczynek… .

W tym tygodniu patronujE nam:

19 III  – św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun