OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 sierpnia 2019

Sierpień-miesiącem-abstynencji

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                4 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

 

 1. Dziękuję  Rodzinom  z Klonowej Góry za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.  Bóg zapłać. W tym tygodniu poproszę rodziny                           z  Wólki Folwark. Bóg zapłać.

 

 1. Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj księdza proboszcza i wszystkich jego poprzedników, wzywając orędownictwa św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.

 

 1. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według normalnego porządku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

 

 1. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Niech Matka Boże wszystkim nam uprasza duchowych darów.

 

 1. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 1700.

 

 1. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.

 

 1. Życzę błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu.

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego,
 • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
 • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
 • 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.