NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 14 kwietnia 2019

palma_wielkanocna12

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ                                  14 kwietnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

 

  1. Nabożeństwo Gorzkich żali dziś o godz. 1630.

 

  1. Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu: od poniedziałku do środy w godz. 1630– 17.00.

 

  1. . Dziękuję  rodzinom z Plewek  za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.                W tym tygodniu poproszę rodziny  z Plewek.  Bóg zapłać.

 

  1. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Wieczorna modlitwa potrwa do godz. 19.00.

 

  1. W piątkowy wieczór o godz. 17.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego.

 

W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi, zapraszamy do  rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św.

Błogosławieństwo pokarmów o godz. 9.00; 1.000; 11.00; 12.00; i o godz. 12.00 – w Starej Chmielówce.

 

Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz.18.00od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne                     i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

Liturgię dopełni  w niedzielny poranek o godz. 6.00 radosna procesja rezurekcyjna.                      W niedzielę Zmartwychwstania Msze św. o godz. 6.00; 11.00; 17.00. Zapraszamy.

Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Wspólnotowo będziemy modlić się o godz. 17.00.

 

Życzymy Błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu.