NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 16 czerwca 2019

bc

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY         16 czerwca 2019

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

1. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy                 w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie.                       Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 1000, po której wyruszy procesja. W tym roku przejdziemy wokół Rynku.

1. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy mieszkańców . Ołtarz I przy posesji rodz. Milewskich – mieszkańcy Kolonii Bakałarzewo /prawej i lewej strony drogi do Olecka, ołtarz II przy posesji rodz. Kozłowskich – mieszkańcy Starego Skazdubu, ołtarz III przy posesji rodz. Żukowskich – mieszkańcy Malinówki, ołtarz IV przy grocie fatimskiej – mieszkańcy Borawskich.

1. . Dziękuję  Rodzinom  z Nowej Wsi. za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. W tym tygodniu poproszę rodziny z Sadłowiny. Jest prośba o skoszenie trawy z racji Bożego Ciała. Bóg zapłać.

1. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 1700.

1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszamy podczas Mszy św.

1. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Honoratę Mieńkowską. Wieczny odpoczynek…

Ofiara na tacę składana  na potrzeby WSD w EŁKU. Bóg zapłać

Życzymy Błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu.

• 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.