JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 24 listopada 2019

kk

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                                  24 listopada 2019

1. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.

Podczas wszystkich Mszy Świętych odnawiamy dziś akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.

1. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To ruch katolików świeckich zmierzający do wprowadzania wartości chrześcijańskich w życie publiczne.

1. Dziękuję rodzinom z Bakałarzewa;  ul. Filipowskiej. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu do sprzątania kościoła poprosimy rodziny z Matłaku. Bóg zapłać

1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent.

1. Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Henryk Chmielewski; +Zofia Skiba. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.