DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 sierpnia 2019

15NMP

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                    11 sierpnia 2019

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

1. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.

1. Dziękuję  Rodzinom  z Wólki, Wólki Folwark za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.  Bóg zapłać. W tym tygodniu poproszę rodziny                           z  Kamionki Starej. Bóg zapłać.

1. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę.

1. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych.

1. Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
  2. Bóg zapłać za ofiarę składaną na tacę, na potrzeby gospodarcze parafii.
  3. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.

1. Życzę błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Marianna Janina Prażnowska i +Janinę Sojka z d. Saczewska.  Wieczny odpoczynek…

• 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz,
  • 15 VIII – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia,
  • 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.