DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 września 2019

acja1

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                         8 września 2019

1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

1. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.

1. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej o godz. 17oo.

1. Zapraszamy do udziału w kolejnej zorganizowanej Pielgrzymce Pieszej na uroczystości odpustowe Podwyższenia Krzyża św. w Sanktuarium w Olecku 15 września 2019 r. Godzina 745 – wyjście na trasę pielgrzymkową sprzed kościoła parafialnego w Bakałarzewie. Msza św. odpustowa za Pielgrzymów i ich rodzi o godz. 1300. Powrót autobusem o godz. 1500. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce dzieci, młodzie, studentów, aby pomodlić się o Boże bł. w nowym roku szkolnym a także w intencjach przebłagalnych za wszelkie znieważenia i profanacje krzyży i symboli religijnych.

1. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.

1. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.

1. Dziękuję  Rodzinom  z Zajączkowo Folwark za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.  Bóg zapłać. W tym tygodniu poproszę rodziny z Zajączkowa. Bóg zapłać.

1. Ofiara składana na tacę z drugiej niedzieli miesiąca na potrzeby gospodarcze parafii. Bóg zapłać.

1. Życzę błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu

1. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.

13 IX – św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła, piętnujący nadużycia moralne wiernych.

14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.