DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 września 2019

ault

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                           29 września 2019

1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.

1. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie o godz. 1630, oraz w niedziele o godz. 1630.

1. Dziękuję  Rodzinom  z Bakałarzewa ul. Suwalskiej za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. W tym tygodniu poproszę rodziny z Bakałarzewa ul. Polnej, Jeziornej, Leśnej, Kwiatowej, Zielonej. Bóg zapłać.

1. Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za misje.

1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek w godz. 1600.

1. W piątek w godz. przedpołudniowych z kapłańską posługą odwiedzimy chorych.

1. Kandydatów do Bierzmowania oraz rodziców tej młodzieży zapraszamy na spotkanie w kościele w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900.

1. W przyszłą niedzielę ofiara do puszek na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji.

1. Życzymy błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu.

1. Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

• 30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,
  • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
  • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie,
  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,
  • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.