DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 września 2020

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                    27 września 2020

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.

1. Dziś obchodzimy także Światowy Dzień Turystyki. Pierwsze obchody tego dnia odbyły się w 1980 roku pod hasłem „Wkład turystyki dla zachowania dziedzictwa kulturowego, pokoju  i wzajemnego zrozumienia”. W tym duchu warto promować podróże do miejsc świętych.                      Ruch pielgrzymkowy istnieje w Kościele od wieków.

1. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

1. Dziękuję rodzinom z Zajączkowa za przygotowanie kościoła do dzisiejszej Liturgii.                              Za Kwiaty.  W tym tygodniu poproszę rodziny z Zajączkowa . Bóg zapłać.

1. Ofiary składane na tacę dzisiaj w niedzielę  na potrzeby WSD w Ełku. Bóg zapłać.

1. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 1630. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.                     W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

1. W liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich, w Kościele obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W osobistych modlitwach pamiętajmy o wielkiej rzeszy sióstr zakonnych, które całkowicie poświęciły się nie tylko głoszeniu Chrystusowej Ewangelii w różnych zakątkach świata, ale zajmują się także krzewieniem kultury, wychowują młode pokolenia i w pokorze służą pomocą najsłabszym, bezbronnym i zagubionym.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornej Eucharystii o godz. 1700 będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele.

W I Piątek od godz. 900 odwiedzimy z Komunią św. Chorych, starszych naszej Parafii.

W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele będzie od godz. 1600  .                     Msza Święta i nabożeństwo pierwszopiątkowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1700.

W pierwszą sobotę Czcimy Niepokalane Serce Bożej Matki .

1. Życzymy błogosławionej niedzieli i  smacznego obiadu.

1. Do Domu Ojca w tym tygodniu Pan Bóg powołał; +Adelę Grabowską i +Zofię Gajewską – Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie… .