DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 września 2019

174

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                22 września 2019

1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

1. Dziękuję  Rodzinom  z Zajączkowa za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgiiW tym tygodniu poproszę rodziny z ……………………………. Bóg zapłać.

1. Ofiarą pieniężną składaną dzisiaj na tacę wspieramy WSD w Ełku. W imieniu kleryków, profesorów i Ks. Rektora – Bóg zapłać.

1. Na tablicy pod chórem są wywieszone do informacji intencje mszalne. Jak widać są wolne intencje w tygodniu a kapłanów jest dwóch. W rodzinie, domu, pracy mamy tyle problemów i spraw do omodlenia. Możemy zamawiać intencje w zakrystii kościoła lub w kancelarii parafialnej. Zapraszamy.

1. Za tydzień w niedzielę będziemy gościli Ks. Misjonarza z Boliwii. Wygłosi Słowo Boże i prosi o wsparcie materialne zbierając ofiarę przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać.

1. Solenizantom i jubilatom życzymy wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha.

1. Życzymy błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu.

• 23 IX – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją,
  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,
  • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.