DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 września 2020

zfd.kuria.lublin(67)

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          20 września 2020

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

1. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, parafialna Caritas, schola, Liturgiczna Służba Ołtarza… Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

1. 3. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Będziemy dziękować Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

1. 4. W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.

1. Dziękuję rodzinom za przygotowanie kościoła do dzisiejszej Liturgii.  W tym tygodniu poproszę rodziny z Zajączkowa . Bóg zapłać.

1. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę miesiąca na potrzeby WSD w Ełku. Bóg zapłać.

1. Życzymy błogosławionej niedzieli i  smacznego obiadu.

1. Do Domu Ojca w tym tygodniu Pan Bóg powołał; +Reginę Domin i +Irenę Pawełczyk – Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie… .

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
  • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.