DWUDZIESTA DZIEWIĄTA i 28 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 i 20 października 2019

ppa

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          13 października 2019

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie, chodźmy”.

Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.

1. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 900.

1. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszę rodziny z Bakałarzewa ul. Rynek, ul. Krzywej.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz.1630. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

1. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz, w piątek.

1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

1. Kościół w Polsce będzie obchodzi kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Tego dnia zbiórka ofiar pieniężnych do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  Taca  z  drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona na potrzeby gospodarcze parafii. Bóg zapłać.
  2. Pan organista od jutra będzie roznosił poświecony opłatek wigilijny. Przyjmijmy Go z życzliwością i złóżmy słuszny datek jako wynagrodzenie za Jego pracę na rzecz Parafii.

1. Życzymy błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu.

1. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

• 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
  • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  20 października 2019

1. „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

1. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godz. 1700 oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

1. Dziękuję rodzinom z Bakałarzewa ul. Rynek, ul. Krzywej za sprzątanie kościoła, za kwiaty.

W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszę rodziny z Bakałarzewa ul. Koziej,              ul. Młyńskiej. Bóg zapłać.

1. Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Wychodząc ze świątyni, prosimy o zabranie kart wypominkowych i Mszach św. składkowych za zmarłych. Prosimy o uporządkowanie grobów.

1. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar pieniężnych na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła. Taca na Papieskie Dzieła Misyjne. W następną niedzielę taca na potrzeby Nuncjatury Apostolskiej w Polsce. Bóg zapłać.

1. Serdeczna życzenia kierujemy pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Janinę Dawidowską. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.