DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 sierpnia 2015

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 sierpnia 2015

1. Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji i w miesiącu trzeźwości.           W liturgii słowa usłyszeliśmy wezwanie do zachowywania prawa Bożego i wprowadzania słowa Bożego w czyn. Niech to przesłanie towarzyszy zarówno gościom opuszczającym po wakacjach naszą parafię, jak i wszystkim parafianom. Do sprawy troski o trzeźwość narodu będziemy przy różnych okazjach powracali w przyszłości.

1. We wtorek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godzinie 800.

Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.

1. We wtorek przypada też 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.

•  Dziękuję rodzinom z SADŁOWINY za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii, za kwiaty. W tym tyg. poproszę rodziny    z GĘBALÓWKI. Bóg zapłać!

1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek – godzina święta o godz.16 oo, a następnie – Msza Święta.

W pierwszy piątek Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 17oo. Składka na tacę na potrzeby misyjne. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek

W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 20 oo.

1. Za tydzień – dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Zmiana tajemnic różańcowych… Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby Diecezji. Bóg zapłać.

1.   Organizujemy Parafialne Dożynki 2015. Proszę rolników Sołectwa Borawskie o włączenie się i przygotowanie Dożynek. Msza św. DZIĘKCZYNNA/06.09.2015R./ ZA TYDZIEŃ w pierwszą niedzielę września o godz.11 00. ZAPRASZAMY

1. Życzę Błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu.

• 1 IX – bł. Bronisława, dziewica, gorliwa norbertanka, żyła w Krakowie w XIII wieku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, posługujący się tytułem „sługa sług Bożych”. Żył w VI wieku.            Jemu zawdzięczamy reformę liturgii, śpiew kościelny zwany gregoriańskim, liczne dzieła teologiczne i zwyczaj odprawiania Mszy Świętej gregoriańskiej (wspomnienie obowiązkowe).