DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 września 2019

80_rocznica

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            1 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

 

 1. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.

 

 1. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego jutro o godz. 800. Zapraszamy Dzieci, Młodzież, Rodziców i Nauczycieli.

 

 1. Dziękuję  Rodzinom  z Kamionki Nowej za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. Bóg zapłać. Bóg zapłać. W tym tygodniu poproszę rodziny z Zajączkowo Folwark. Bóg zapłać.

 

 1. Serdecznie zapraszamy na czwartkową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

 1. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 1700. Spowiedź św. w piątek w godz. 1630.

 

 1. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 1900.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny. Ofiara pieniężna zbierana na tacę z drugiej niedzieli miesiąca na potrzeby gospodarcze parafii.

 

 1. Na progu nowego roku szkolnego polecamy lekturę prasy katolickiej. Na stoliku jest Martyria.

 

 1. Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do Domu Ojca +Leokadię Nowak, +Teresę Pietras, +Stanisław Ochociński . Wieczny odpoczynek…

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.