DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 września 2019

tydzien-wychowania

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       15 września 2019

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

1. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

1. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 1700.

1. W nowym roku duszpasterskim rozpoczynamy przygotowania do sakramentów I Komunii św. i Bierzmowania.

1. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

1. Dziękuję  Rodzinom  z Zajączkowa za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.  Ks. Wojciechowi za skoszenie trawy wokół kościoła. Bóg zapłać.                        W tym tygodniu poproszę rodziny z Zajączkowa. Bóg zapłać.

1. Ofiara na tacę za tydzień w niedzielę na potrzeby WSD w Ełku. W imieniu kleryków, profesorów i Ks. Rektora – Bóg zapłać.

1. Na tablicy pod chórem są wywieszone do informacji intencje mszalne. Jak widać są wolne intencje w tygodniu a kapłanów jest dwóch. W rodzinie, domu, pracy mamy tyle problemów i spraw do omodlenia. Możemy zamawiać intencje w zakrystii kościoła lub w kancelarii parafialnej. Zapraszamy.

1. Życzymy błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu.

• 16 IX – św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,
  • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży,
  • 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867,
  • 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.