DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 września 2016

ebb7465df9f74a6ef50ae6a6b127c7ec

DWUDZIESTA CZWARTA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  11 września 2016

1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty  i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia. Codziennie przed      i podczas Mszy Świętej kapłani służą posługą w konfesjonale.

1. Dzisiaj mija 15 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku. Niedzielne nieszpory poświęcimy modlitwie w intencji ofiar terroru i reżimów totalitarnych oraz w intencji pokoju i wzajemnego zrozumienia i poszanowania na całym świecie.

1. Przyszła niedziela będzie naznaczona wieloma intencjami modlitewnymi.

Będzie to trzecia niedziela września, która w naszej Ojczyźnie jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

1. Dziękuję rodzinom ze wsi Borawskie za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii, za kwiaty .W tym tygodniu poproszę rodziny ze wsi Borawskie. Bóg zapłać.

1. W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte, które odprawimy o godz. 730, 1700.

1. W czwartek, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną. Msze Święte o zwykłej porze, do udziału w których serdecznie zachęcamy.

1. Przyszła sobota to wspomnienie 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu. Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego            z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.

1. Przekazujemy życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny. Życzymy smacznego obiadu i Błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

• 13 IX – św. Jan Chryzostom, gorliwy pasterz i wspaniały kaznodzieja; barwne językowo kazania przyniosły mu popularność; nadano mu przydomek „Złotousty”;
  • 16 IX – święci męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary; złożyli swoje życie w ofierze podczas cesarskich prześladowań
    w połowie III w.