DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 lutego 2018

maxresdefault

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU     25 lutego 2018

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

1. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 1700, a gorzkie żale w niedziele o godz. 1630.

1. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

1. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Mszy Świętej o godz. 1700 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

1. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy.

1. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści.

1. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

1. Życzymy smacznego obiadu i błogosławionej niedzieli.