DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2019

olecamy

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   17 marca 2019  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

1. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

1. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 1630 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz.1630. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

1. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 4 Niedzielę Wielkiego Postu 31 marca – 02 kwietnia 2019r. Nauki wygłosi dla nas Ks. Dr Karol Sokołowski, Notariusz Sądu Biskupiego w Ełku. Módlmy się aby wiele serc odnalazło drogę przykazań Bożych.

1. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 900; 1700.

„W piątek 1 marca br. nad ranem w miejscowości Jemieliste w Gminie Filipów doszło do tragicznego pożaru budynku mieszkalnego. Wskutek tragicznego zdarzenia matka piątki dzieci nie żyje. Rodzina została objęta doraźnym wsparciem, jednakże nie jest to wystarczające. Wszystkich tych, którzy chcieliby wesprzeć poszkodowanych, prosimy o dokonanie wpłaty na oficjalne konto o numerze:       56 1140 2004 0000 3002 6828 9133 Tytułem wpłaty: „Darowizna dla rodziny Truszkowskich”.         Taca na ten cel. Bóg zapłać.

1. Dziękuję  rodzinom z  Suchorzeca  za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.    W tym tygodniu poproszę rodziny  ze Zdrębów.  Bóg zapłać.
  2. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

1. Życzę Błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 19 III – św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, patron Kościoła.