DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1 marca 2015

wp_1

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU         1 marca 2015

1. Dzisiejszą, drugą niedzielę Wielkiego Postu, nazywamy niedzielą Przemienienia Pańskiego ze względu na proklamowaną dziś perykopę ewangeliczną o tym wydarzeniu lub niedzielą Abrahama z uwagi na pierwsze czyta00e, mówiące o tej postaci. Podziwiając wiarę Abrahama i myśląc o chwale Chrystusa, której przedsmak widzieli Apostołowie na górze Tabor, modlimy się dziś za misje i misjonarzy posłanych do narodów i wspieramy ich ofiarami składanymi do puszek.

2. W środę przypada święto św. Kazimierza, królewicza. Na wspólną modlitwę zapraszamy szczególnie solenizantów i solenizantki oraz młodzież i dzieci.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem – w środę i czwartek od godz. 16 30, a w sam pierwszy piątek pół godziny przed Mszą Świętą.

4. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkiego Postu i Dzień Kobiet. Matki, siostry, żony, narzeczone i koleżanki polećmy w modlitwie Panu Bogu i postarajmy się, żeby tego dnia każdy miał powód do radości.

5. Przedstawiciele parafialnego oddziału Caritas rozprowadzają przed kościołem paschaliki wielkanocne. Ofiary zostaną przeznaczone na pomoc rodzinom będącym w potrzebie.

6. Zachęcamy do uczestnictwa w gorzkich żalach o godz.1630 i drodze krzyżowej w piątek o godz. 1700 po mszy św.

7. Dziękuję rodzinom z bloku 1 od ulicy za przygotowanie kościoła do dzisiejszej Liturgii. Bóg zapłać. W tym tygodniu jak wyżej.