DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 28 kwietnia 2019

niedziela-milosierdzia-3

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 28 kwietnia 2019 CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

1. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.

1. Dziękuję  rodzinom z Plewek  za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.                W tym tygodniu poproszę rodziny  z Plewek.  Bóg zapłać.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas.

1. Naszą modlitwą otaczamy dzisiaj wszystkich kierowców. Zachęcamy, aby każdą podróż rozpoczynać od modlitwy i wezwania orędownictwa św. Krzysztofa.

1. We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msza święta o godz. 1700. Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz.1630. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

1. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz.900 i 1700. Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. godz. 1600. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Jak każdego miesiąca, chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek po godz.1000.

1. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składamy serdeczne życzenia.

Życzymy Błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu.

• 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica, Doktor Kościoła, patron Europy,
  • 30 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup, męczennik, benedyktyn, misjonarz Prusów, główny patron Polski,
  • 2 maja – św. Atanazy (296-373), biskup Aleksandrii, Doktor Kościoła, obrońca dogmatów wiary,
  • 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski,
  • 4 maja – św. Florian (ok. 250-304), Rzymianin, męczennik, patron strażaków.