DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 stycznia 2019

1

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                   20 stycznia 2019

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata. Zapraszamy do udziału w wieczornym nabożeństwie o jedność chrześcijan sprawowanym o godz. (…).

1. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata. Włączajmy się duchowo w to niecodzienne wydarzenie.

1. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt z biurem parafialnym.

Wizyta duszpasterska od 21 do 26 stycznia 2019 roku:

Poniedziałek, 21 stycznia, od godz. 9:00 Kamionka Nowa; a od godz. 16:00 Blok 2 od ulicy. Wtorek, 22 stycznia, od godz. 9:00 Kamionka Poprzeczna; a od godz. 16:00 Blok 3 od ulicy. Środa, 23 stycznia, od godz. 9:00 Słupie; a od godz. 16:00 ul. Leona Kamińskiego i Nowy Blok przy ulicy Zygmunta Starego. Czwartek, 24 stycznia, od godz. 9:00 Góra i Podgórze; a od godz. 16:00 Blok szkolny. Piątek, 25 stycznia, od godz. 16:00 Stara szkoła. Sobota, 26 stycznia, od godz. 16:00 ulice Polna, Leśna, Jeziorna, Kwiatowa- Proszę przyjechać po księdza.

1. Rozpoczął się/ zbliża się okres ferii zimowych. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego.
  2. Dziękuję rodzinom z  Starego Skazdubu  za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. W tym tygodniu poproszę rodziny  ze Starego Skazdubu.  Bóg zapłać.

1. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętych wieczornych o godz. (…).

1. Życzę Błogosławionej niedzielii smacznego obiadu.

1. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.

W tym tygodniu patronują nam:

• 21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu,
  • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,
  • 25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,
  • 26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.