DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 stycznia 2020

83

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                    19 stycznia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

 

  1. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w sobotę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.

 

  1. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

 

  1. Dziękuję rodzinom ze Skazdubu Nowego za sprzątanie kościoła. Bóg zapłać. W tym tygodniu poprosimy rodziny z Suchorzeca.

 

  1. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.

KOLĘDA;

Poniedziałek 20.01.2020 godz. 16.00 –  ul. Kamieńska;                                                    i ul. Świerkowa; ul. Klonowa; ul. Akacjowa.

 

Wtorek 21.01.2020 godz. 16.00 – ul. Kozia; ul. Rynek.

 

Środa 22.01.2020 godz. 16.00 – ul. Krzywa; ul. Młyńska.

 

Czwartek 23.01.2020 godz. 16.00 – Budynek Szkolny;Stara Szkoła.

 

życzę błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu.

 

 Do Domu Ojca odszedł; +Stanisław Kozłowski. Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 1045. Wieczny odp.… 

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
  • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.