CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31 marca 2019

Post

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                            31 marca 2019

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

1. Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz.16.30. Gorzkie żale w niedzielę o godz.16.30.

1. Ostatnie przed świętami odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I piątek .

1. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 4 Niedzielę Wielkiego Postu 31 marca – 02 kwietnia 2019r. Nauki wygłosi dla nas Ks. Dr Karol Sokołowski,                             Plan tegorocznych rekolekcji wielkopostnych w naszej wspólnocie parafialnej  – godz. 9.00; 11.00; / Niedziela.; Poniedziałek /;12.30; i o godz.  17.00

Módlmy się aby wiele serc odnalazło drogę przykazań Bożych.

1. Dziękuję  rodzinom ze Zdrębów  za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.                W tym tygodniu poproszę rodziny  ze Słupia.  Bóg zapłać.
  2. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

1. Życzę Błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu