CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 12 maja 2019

Plakat-2014-12

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                               12 maja 2019

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

1. Dziękuję  rodzinom z Borawskich za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.     W tym tygodniu poproszę Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.  Bóg zapłać.

1. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby  w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

1. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 19.05.2019. Dzieci odbędą swoją pierwsza spowiedź w sobotę o godz. 1400. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych. Dodatkowa spowiedź św. o godz. 1600.
  2. Ofiara składana na tacę na potrzeby gospodarcze parafii. Bóg zapłać.

1. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

Życzymy Błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu.

• 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
  • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.