CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 lutego 2019

katdera-sw-agaty-w

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                    3 lutego 2019

1. Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

1. We wtorek, we wspomnienie św. Agaty, po Mszy Świętej o godz. 17 00 pobłogosławimy chleb i wodę.

1. Dziękuję rodzinom z Starego Skazdubu  za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. W tym tygodniu poproszę rodziny  ze Starego Skazdubu.  Bóg zapłać.
  2. W przyszły poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Martyria.

1. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

1. Życzę Błogosławionej niedzieli i smacznego obiadu.

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Franciszek Ferenc; +Irena Ciszewska; +Helena Pacewicz; +Stefania Konopko. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi,
  • 6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.